Aktualności

(NIE)TRZEŹWY PONIEDZIAŁEK NA KOLNEŃSKICH DROGACH

Data publikacji 29.11.2022

Nie dla wszystkich kierowców był to trzeźwy poranek. Kolneńscy policjanci zatrzymali 4 osoby, które zdecydowały się wsiąść za kierownicę po alkoholu. Rekordzistą okazał się być 56-letni kierowca opla, który miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Natomiast 39-latek, który chcąc uniknąć kontroli skręcił renault w leśną drogę, miał ponad pół promila alkoholu w organizmie, aktualny zakaz prowadzenia pojazdów i cofnięte uprawnienia do kierowania. Przypominamy, że hasło "Piłeś - Nie jedź" jest zawsze aktualne!

Wczoraj, policjanci z kolneńskiej drogówki sprawdzali stan trzeźwości kierowców na drogach powiatu. W różnych punktach, skontrolowano w sumie ponad 700 kierowców. Niestety, wciąż nie wszyscy zdają sobie sprawę, jak poważnym zagrożeniem na drodze jest alkohol. Policjanci zatrzymali 4 kierowców, którzy wsiedli za kierownicę po alkoholu. Rekordzistą okazał się 56-letni kierowca opla. Mężczyzna miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Kolejnym nieodpowiedzialnym kierowcą był 39-latek. Mężczyzna na widok radiowozów gwałtownie skręcił renault w leśną drogę. Za chwilę wyszło na jaw, co było przyczyną takiego zachowania kierowcy. Badanie alkomatem wykazało, że miał ponad pół promila alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się również, że posiada on aktualny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz ma cofnięte uprawnienia do kierowania. Funkcjonariusze zatrzymali także do kontroli drogowej 54-letniego kierowcę volvo z ponad 0,6 promila alkoholu w organizmie i nietrzeźwego rowerzystę. Wszyscy kierowcy za swoje zachowanie odpowiedzą teraz przed sądem.

Policjanci zapowiadają, że podobne działania będą kontynuowane w przyszłości. Pamiętajmy, że kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu, może stać się przyczyną ludzkiej tragedii!

 

  • Policjant trzyma alkomat
  • Policjant z urządzeniem do badania stanu trzeźwości i latarką na drodze
  • Policjant bada stan trzeźwości kierowcy
Powrót na górę strony