Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

UKRADŁ PONAD 4 TYSIĄCE LITRÓW PALIWA Z MASZYN BUDOWLANYCH

Data publikacji 05.11.2021

Policjanci z Posterunku Policji w Stawiskach zatrzymali podejrzanego o kradzież paliwa. 39-letni pracownik firmy spuszczał paliwo z baków maszyn budowlanych i wywoził je z terenu budowy. Mężczyzna ukradł łącznie ponad 4 tysiące litrów paliwa, o wartości blisko 27 tysięcy złotych. Zgodnie z kodeksem karnym, za kradzież, grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

We wtorek, na telefon służbowy dzielnicowego ze Stawisk, zadzwonił pracownik jednej z firm budowlanych działającej obecnie w powiecie kolneńskim. Zgłaszający poinformował mundurowego, że widział, jak jego pracownik niesie bańki z paliwem do swojego samochodu. Na miejscu, policjanci w samochodzie należącym do 39-latka, znaleźli plastikowe bańki ze 145 litrami paliwa. Jak ustalili mundurowi, mieszkaniec województwa warmińsko-mazurskiego od dłuższego czasu spuszczał paliwo do plastikowych baniek z maszyn budowlanych i wywoził je z terenu budowy. Działając w ten sposób ukradł łącznie ponad 4 tysiące litrów paliwa o wartości blisko 27 tysięcy złotych. 39-latek został zatrzymany i trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych kolneńskiej komendy. W środę usłyszał zarzut kradzieży paliwa. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

  • Samochód osobowy z otwartą klapą bagażnika. Wewnątrz plastikowe baniaki w kolorze białym, niebieskim i czerwonym.
  • Noc. Samochód osobowy w ciemno-granatowym kolorze, przed którym stoją dwa inne samochody osobowe w kolorze srebrnym. Obok granatowego samochodu stoją plastikowe baniaki w kolorze żółtym białym i niebieskim.
  • Noc. Samochód osobowy w ciemno-granatowym kolorze, przed którym stoi inny samochód osobowy w kolorze srebrnym. Obok granatowego samochodu stoją plastikowe baniaki w kolorze żółtym białym i niebieskim.
Powrót na górę strony