Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

POLICJANT PO SŁUŻBIE ZATRZYMAŁ PIJANEGO KIEROWCĘ

Data publikacji 22.10.2019

Policjant z Komendy Powiatowej Policji w Kolnie wracając po służbie do domu zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna jechał volkswagenem mając ponad 1,5 promila alkoholu. Teraz jego nieodpowiedzialnym zachowaniem zajmie się sąd.

Policjant z Posterunku Policji w Stawiskach, w sobotę w nocy, wracając do domu po służbie zauważył  jadący przed nim od krawędzi do krawędzi jezdni pojazd. Mężczyzna podjechał samochodem pod sklep i poszedł robić zakupy. Policjant udał się za kierowcą do sklepu. Jego uwagę zwróciło nietypowe zachowanie mężczyzny, a w podejrzeniu, że jest nietrzeźwy utwierdziła go silna woń alkoholu. Kiedy 55-latek wyszedł ze sklepu i chciał wsiąść do pojazdu mundurowy, nie zastanawiając się długo, podbiegł do niego, uniemożliwił mu dalszą jazdę, zatrzymując pojazd oraz wyjmując kluczyki ze stacyjki. Następnie wezwał patrol policji, któremu przekazał mężczyznę. Badanie alkomatem wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie 55-latka. Kierowca natychmiast stracił prawo jazdy.
Teraz mieszkaniec powiatu kolneńskiego za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

Pamiętajmy. Nietrzeźwi kierujący stanowią zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego - dla nas i naszych bliskich. Dlatego też zawsze reagujmy na tego typu przypadki. Nawet informacja przekazana policjantom anonimowo, może przyczynić się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców i tym samym poprawy bezpieczeństwa. Każda osoba mająca podejrzenia, że ktoś prowadzi pojazd pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka, może powiadomić funkcjonariuszy pod numerem telefonu 112. Policjanci natychmiast sprawdzą każdy taki sygnał.

Powrót na górę strony