Odprawa roczna w Komendzie Powiatowej Policji w Kolnie
Kolneńscy policjanci podsumowali miniony rok pracy. W uroczystej odprawie służbowej udział wzięło Kierownictwo jednostki, Naczelnicy wydziałów i zaproszeni goście. Podsumowane zostały główne zadania zrealizowane w 2014 roku oraz wyniki osiągnięte przez kolneński garnizon. Określono też cele i kierunki działań policjantów na rok bieżący.
W Komendzie Powiatowej Policji w Kolnie, odbyła się coroczna odprawa podsumowująca wyniki pracy kolneńskiej jednostki za rok 2014. W spotkaniu uczestniczył Zastępca Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku –inspektor Krzysztof Lewicki oraz kadra kierownicza kolneńskiej komendy na czele z inspektorem Robertem Marciniakiem – Komendantem Powiatowym i podinspektorem Arturem Żebrowskim – I Zastępcą Komendanta Powiatowego. Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele prokuratury oraz samorządów powiatu kolneńskiego.
Komendant Powiatowy Policji w Kolnie przedstawił w ujęciu statystycznym, stan bezpieczeństwa na terenie całego powiatu kolneńskiego. Przez cały 2014 r. policjanci podjęli 3090 interwencji, wszczęli ponad 500 postępowań przygotowawczych. Na terenie powiatu doszło do 178 zdarzeń drogowych, w tym 22 wypadków drogowych w których zginęło 5 osób, a 23 zostało rannych. Komendant podkreślił, że właściwa organizacja pracy przyczyniła się m.in. do bardziej efektywnej pracy funkcjonariuszy, co miało także wpływ na bardzo dobre wyniki kolneńskiej jednostki.
Głos zabrali także przybyli goście, którzy podziękowali za dobrą pracę funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Kolnie oraz życzyli, aby takie same wyniki były w przyszłym roku. Wszyscy uczestnicy spotkania podkreślali wysoką skuteczność organów ścigania w zakresie zwalczania przestępczości
Na zakończenie głos zabrał inspektor Krzysztof Lewicki. Zastępca Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku, podsumowując odprawę, przedstawił priorytety działania Policji garnizonu podlaskiego na 2015 rok. Zaznaczył, że Policja musi działać sprawnie i czas reakcji na zdarzenia musi być coraz krótszy. W tym roku należy zwrócić szczególną uwagę na podniesienie efektywności działań związanych z zapobieganiem i zwalczaniem przestępczości z nienawiści, na tle rasistowskim, okołoprostytucyjnej oraz gospodarczej, ograniczanie zagrożenia przestępczością narkotykową oraz na zwalczanie przestępstw popełnianych przy wykorzystaniu nowych technologii – tzw. cyberprzestępczość. Podkreślił również konieczność stałej współpracy z samorządami celem uwzględnienia w pracy Policji opinii społeczeństwa lokalnego w zakresie poprawy bezpieczeństwa i porządku publicznego.