Aktualności

Po raz kolejny rusza „ODBLASKOWY PUNKT RATUNKOWY”

Data publikacji 01.10.2025

W ramach ogólnopolskiej akcji „Świeć Przykładem” oraz z okazji Ogólnopolskiego Policyjnego Dnia Odblasków przypominamy, jak ważna jest widoczność na drodze – szczególnie po zmroku i podczas niekorzystnych warunków atmosferycznych, tj. mgła, opady deszczu, śniegu.

Jesień i zima to czas, kiedy szybciej zapada zmrok, częściej mamy do czynienia z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. To właśnie w takich sytuacjach szczególnie ważne jest, aby piesi, rowerzyści byli dobrze widoczni dla kierowców. Najprostszym i najskuteczniejszym sposobem, aby zadbać o swoje bezpieczeństwo jest noszenie odblasków. 
Dlaczego odblaski są tak ważne? Pieszy ubrany w ciemne ubrania jest zauważalny przez kierowcę dopiero z odległości ok. 20-30 metrów. Osoba ubrana w odblaski widoczna jest z odległości nawet 150-200 metrów, dając tym samym kierowcy znacznie więcej czasu na dostrzeżenie pieszego i zareagowanie poprzez zahamowanie czy ominięcie.

Dołącz do akcji „Świeć Przykładem – Noś Odblaski” i pokaż innym, że bezpieczeństwo zaczyna się od nas samych. Z okazji Ogólnopolskiego Policyjnego Dnia Odblasków przed Komendą Powiatową Policji w Kolnie w terminie 1-8 października 2025 ustawiony został „Odblaskowy Punkt Ratunkowy”, z którego każdy będzie mógł wziąć odblask.

Powrót na górę strony