Aktualności

NIETRZEŹWY KIEROWCA WPADŁ DZIĘKI REAKCJI ŚWIADKA

Data publikacji 03.06.2024

Dzięki reakcji świadka w ręce kolneńskich funkcjonariuszy wpadł nietrzeźwy kierowca volkswagena. 27-latek jechał całą szerokością drogi. Okazało się, że miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny kolneńskiej komendy otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy, który jedzie volkswagenem jedną z ulic w Kolnie. Kiedy policjanci przyjechali na miejsce mężczyzna był już w rękach zgłaszającego. Z jego relacji wynikało, że zwrócił uwagę na volkswagena, bo jego kierowca jechał całą szerokością drogi. Podejrzewając, że jest nietrzeźwy zadzwonił pod numer alarmowy i jechał za nim. Przeprowadzone przez mundurowych badanie alkomatem wykazało, że 27-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Kierowca volkswagena stracił prawo jazdy. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują, aby zawsze reagować na niebezpiecznie zachowania uczestników ruchu drogowego. Wystarczy jeden telefon na numer alarmowy 112. Policjanci sprawdzą każde takie zgłoszenie.

Powrót na górę strony