Aktualności

W OBSZARZE ZABUDOWANYM O WIELE ZA SZYBKO

Data publikacji 31.05.2024

Policjanci z kolneńskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę motocykla, który przekroczył dopuszczalną prędkość o ponad 50 kilometrów na godzinę w obszarze zabudowanym. 48-latek stracił prawo jazdy. Kierowcy w twojej okolicy przekraczają prędkość? Zgłoś to za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Policjanci z kolneńskiej drogówki zatrzymali kierowcę motocykla, który nie zastosował się do ograniczenia prędkości w obszarze zabudowanym. Siedzący za kierownicą hondy 48-latek wpadł w ręce mundurowych w miejscu wskazywanym przez internautów na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Mieszkaniec Pisza jechał z prędkością 108 km/h. To o 58 km/h za szybko, gdyż na tym odcinku drogi obowiązuje ograniczenie do "pięćdziesiątki". Mężczyzna stracił prawo jazdy na 3 miesiące. 48-latek odmówił przyjęcia mandatu karnego. W związku z tym za popełnione wykroczenie odpowie przed sądem.

Apelujemy o ostrożną i rozważną jazdę. Przypominamy, że nadmierna prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych!

Powrót na górę strony