Aktualności

CHCIAŁ SPRZEDAĆ ALBĘ KOMUNIJNĄ, A STRACIŁ 2,5 TYSIĄCA ZŁOTYCH

Data publikacji 17.04.2024

Po wystawieniu produktu na sprzedaż w internecie dostajesz link, aby otrzymać płatność? Uważaj, to może być oszustwo! Po wejściu w link i podaniu danych, dajesz przestępcom dostęp do swojego konta. Tym razem ofiarą oszustów padł 20-latek. Mężczyzna chciał sprzedać albę komunijną, a z jego konta zniknęło 2,5 tysiąca złotych.

Policjanci z Kolna zostali poinformowani o kolejnym oszustwie w sieci. Mężczyzna, na jednym z portali ogłoszeniowych wystawił na sprzedaż albę komunijną swojej siostry. Po upływie miesiąca otrzymał wiadomość, że ktoś jest zainteresowany zakupem. 20-latek musiał jedynie podać swój adres e-mail i numer telefonu. Po kilku minutach sprzedający otrzymał wiadomość mailową z linkiem, w który kliknął. Tam, na stronie łudząco przypominającej stronę jego banku, wpisał dane do logowania. Po tym, na ekranie jego telefonu pojawił się komunikat o "przetwarzaniu transakcji." W tym samym czasie zadzwonił do niego nieznajomy mężczyzna. Polecił, by 20-latek zalogował się poprzez aplikację bankowości elektronicznej i dokonał potwierdzenia przelewu. Kiedy mieszkaniec naszego powiatu zatwierdził przelew, rozmówca rozłączył się, a on zorientował się, że padł ofiarą oszusta i w rezultacie stracił 2,5 tysiąca złotych.

Apelujemy o ostrożność podczas sprzedaży czy zakupów za pośrednictwem internetu!

Nigdy nie klikajmy w załączone linki i nie wpisujmy tam żadnych swoich danych, loginów i haseł do kont bankowych.

Pamiętajmy, że platformy handlowe chronią nas tylko wówczas, jeżeli cała transakcja przebiega na określonych przez nie zasadach.

Powrót na górę strony