Aktualności

(NIE DO KOŃCA) TRZEŹWY WTOREK

Data publikacji 03.04.2024

Tylko wczoraj policjanci skontrolowali trzeźwość ponad 560 kierowców. 2 z nich wsiadło za kierownicę na „podwójnym gazie”. Niechlubnym rekordzistą był 44-latek, który miał ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie i sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj, policjanci z drogówki od wczesnych godzin rannych sprawdzali trzeźwość kierowców na terenie miasta i powiatu kolneńskiego. Spośród ponad 560 skontrolowanych, 2 kierowało napodwójnym gazie”. Pierwszy z nich wpadł tuz po 7.00, w gminie Mały Płock. 36-letni kierowca mana wsiadł za kierowcę mając blisko 0,3 promila alkoholu w organizmie. Jeszcze tego samego dnia kolneński sąd nałożył na obywatela Białorusi grzywnę w wysokości 10 tysięcy złotych za popełnione wykroczenie. Natomiast przed 20.00, w Kolnie do kontroli drogowej został zatrzymany 44-letni kierowca opla. Badanie alkomatem wykazało, że miał ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się, że mieszkaniec Kolna ma też sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, obowiązujący od września 2021 roku. Za złamanie sądowego zakazu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości do lat 3.

Odpowiedzialny kierowca to przede wszystkim trzeźwy kierowca, który potrafi przewidywać sytuacje na drodze i nigdy nie wsiada za kierownicę, gdy wypije alkohol. Hasło "Piłeś? Nie jedź!" jest zawsze aktualne.

Powrót na górę strony