Aktualności

ZA JAZDĘ W STANIE NIETRZEŹWOŚCI STRACIŁ SAMOCHÓD

Data publikacji 29.03.2024

Policjanci z kolneńskiej drogówki zatrzymali do kontroli opla, którego kierowca był nietrzeźwy. Mężczyzna miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie i sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. W jego przypadku mundurowi zastosowali też procedurę konfiskaty samochodu.

Policjanci z drogówki, pełniący służbę na ulicach Kolna, zatrzymali do kontroli opla. Za kierownicą siedział 51-letni mężczyzna. Badanie alkomatem wykazało, że mieszkaniec gminy Kolno miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach wyszło na jaw, że kierowca ma też sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, obowiązujący od czerwca 2022 roku. Za przestępstwa, których się dopuścił grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. 51-latek oprócz tego, że odpowie za popełnione przestępstwa, straci też pojazd, którym jechał. Jest to pierwszy przypadek w Kolnie zastosowania procedury konfiskaty samochodu.

Wsiadając za kierownicę, przede wszystkim musimy pamiętać o jednej podstawowej zasadzie - NIGDY NIE JEŻDŻĘ PO ALKOHOLU! Rzeczywistość jednak pokazuje, że wielu kierowców nadal lekceważy tę dewizę. Swoim zachowaniem narażają siebie i innych użytkowników dróg na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia.

Powrót na górę strony