Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

KIEROWAŁ FORDEM MAJĄC PONAD 2,5 PROMILA I 4 DOŻYWOTNIE ZAKAZY

Data publikacji 18.03.2024

44-latek jechał przez Grabowo mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie i 4 sądowe, dożywotnie zakazy prowadzenia pojazdów. Zatrzymali go policjanci z kolneńskiej drogówki. Za popełnione przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z kolneńskiej drogówki zatrzymali w Grabowie do kontroli forda. Mundurowych zaniepokoił tor jazdy kierowcy. Podejrzewali, że może być nietrzeźwy. Przypuszczenia policjantów potwierdziły się. Badanie alkomatem wykazało, że 44-latek miał ponad 2,5  promila alkoholu w organizmie. Ponadto po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się, że mieszkaniec gminy Grabowo kierował pomimo 4 sądowych, dożywotnich zakazów prowadzenia pojazdów mechanicznych. Pierwszy z nich obowiązuje od lipca 2020 roku. Za swoje zachowanie 44-latek odpowie przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym za te przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Od 14 marca 2024 roku weszły w życie przepisy pozwalające na konfiskatę samochodów kierowcom mającym we krwi ponad 1,5 promila alkoholu. W podanym przypadku okazało się, że 44-latek nie jest jedynym właścicielem forda. W związku z tym sąd orzekanie przepadek równowartości pojazdu.

Powrót na górę strony