Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W TROSCE O BEZPIECZEŃSTWO PIESZYCH

Data publikacji 05.04.2023

Policjanci z kolneńskiej drogówki zwracali wczoraj szczególną uwagę na zachowania kierowców wobec pieszych, zwłaszcza w rejonie oznakowanych przejść. Przyglądali się również, czy sami piesi dbają o swoje bezpieczeństwo. To właśnie ci uczestnicy są najbardziej narażeni na negatywne skutki wypadków drogowych.

Wczoraj policjanci z kolneńskiej drogówki  zwracali szczególną uwagę na nieprawidłowe zachowania kierowców wobec pieszych, zwłaszcza w rejonie oznakowanych przejść. Mundurowi również bacznie przyglądali się, czy piesi nie łamią przepisów ruchu drogowego. Głównym celem takich działań jest poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Mundurowi ujawnili łącznie 33 wykroczenia, z czego 23 popełnili kierujący pojazdami mechanicznymi, 3 dopuścili się rowerzyści, 1 kierowca hulajnogi elektrycznej, zaś 6 piesi. Policjanci kontrolowali również z jaką prędkością jeżdżą kierowcy w rejonie przejść dla pieszych. Mundurowi ujawnili aż 10 przekroczeń prędkości w tych miejscach. Z kolei do najczęściej popełnianych wykroczeń przez pieszych należy przekraczanie jezdni w miejscach niedozwolonych.

Przypominamy, że kierujący pojazdem zbliżając się do przejścia dla pieszych musi zachować szczególną ostrożność oraz zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego. Natomiast pieszy powinien zawsze upewnić się, czy może bezpiecznie przejść przez przejście. Powinien pamiętać także, że podczas wchodzenia lub przechodzenia przez przejście dla pieszych zabronione jest korzystanie z telefonu lub innych urządzeń elektronicznych.

Apelujemy do niechronionych uczestników ruchu drogowego o używanie elementów odblaskowych w trosce o własne bezpieczeństwo. Zachęcamy do noszenia odblasków nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale na wszystkich nieoświetlonych drogach, także w obszarze zabudowanym.

  • Policjant i policjantka przy przejściu dla pieszych
  • Policjant i policjantka przy przejściu dla pieszych
  • Policjant rozdaje kolorowe opaski odblaskowe
Powrót na górę strony