Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

JEDEN KIEROWAŁ PO ALKOHOLU, DRUGI PO NARKOTYKACH

Data publikacji 22.03.2023

W ręce kolneńskich policjantów wpadło dwóch nieodpowiedzialnych kierowców. Jeden z nich miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie i jechał ekspresową 61 całą szerokością jezdni, a drugi prowadził pod wpływem narkotyków i miał je też w domu. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

W ręce kolneńskich policjantów wpadło kolejnych dwóch nieodpowiedzialnych kierowców. W miniony poniedziałek, w Kolnie mundurowi zatrzymali do kontroli 24-letniego kierowcę mercedesa. Przeprowadzone wstępne badanie na zawartość narkotyków w jego organizmie dało wynik pozytywny. Od mężczyzny została pobrana też krew do badań. Od ich wyniku zależy, czy usłyszy on zarzut kierowania pojazdem pod wpływem środka odurzającego. Tego samego dnia, w domu 24-latka policjanci znaleźli foliową torebkę z zawartością suszu. Badanie narkotesterem wykazało, że zabezpieczona substancja to marihuana. Mieszkaniec powiatu piskiego usłyszał już zarzut posiadania środków odurzających. Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Natomiast wczoraj funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie, że ekspresową 61 w kierunku Warszawy jedzie iveco całą szerokością jezdni. Już po upływie kilkunastu minut, mundurowi z drogówki zauważyli samochód odpowiadający temu ze zgłoszenia. Badanie alkomatem 23-letniego kierowcy wykazało, że miał on blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mieszkaniec województwa wielkopolskiego stracił prawo jazdy.

Przypominamy! Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego jest przestępstwem, za które kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

 

Powrót na górę strony