Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

PIESZY BEZPIECZNY - WIDOCZNY

Data publikacji 01.02.2023

Wczoraj policjanci z kolneńskiej drogówki zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców wobec pieszych, zwłaszcza w rejonie oznakowanych przejść dla pieszych. Przyglądali się również, czy sami piesi dbają o swoje bezpieczeństwo. To właśnie ci uczestnicy ruchu drogowego są najbardziej narażeni na negatywne skutki wypadków drogowych.

Celem wczorajszych działań była poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego i zapobieganie zdarzeniom drogowym z udziałem tej grupy osób. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego kolneńskiej jednostki podczas pełnionej służby, zwracali też szczególną uwagę na niezgodne z prawem zachowania na drodze, zwłaszcza w relacji kierujący - pieszy. Policjanci ujawnili 38 wykroczeń, w tym 24 popełnionych przez kierowców, 13 przez pieszych i 1 przez kierującego rowerem. Główne wykroczenia popełniane przez kierowców to przekraczanie dopuszczalnej prędkości w rejonie przejść dla pieszych. Natomiast błędy pieszych to przede wszystkim przechodzenie przez jezdnię w miejscach niedozwolonych.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i ostrożność na drodze. Przypominają także, że nawet niewielki odblask może pomóc kierowcy zauważyć pieszego, który porusza się po drodze. Niech będzie on nieodzownym elementem naszego ubioru!

Powrót na górę strony