Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

KOLEJNE OSZUSTWO PRZY ZAKUPIE PELLETU

Data publikacji 17.01.2023

Kolneńscy policjanci po raz kolejny ostrzegają przed próbami oszustwa przy sprzedaży opału. 21-letni mieszkaniec powiatu kolneńskiego stracił 1000 złotych. Mężczyzna chciał kupić 5 ton pelletu z dostawą do domu. Po wpłaceniu zaliczki, aukcja zniknęła z portalu ogłoszeniowego, a kontakt ze sprzedającym urwał się.

Tym razem do kolneńskich policjantów zgłosił się mężczyzna, który został oszukany podczas zakupu opału przez internet. Z jego relacji wynikało, że znalazł w sieci korzystną ofertę sprzedaży pelletu. 21-latek skontaktował się telefonicznie ze sprzedającym i zamówił 5 ton opału. Mieszkaniec powiatu kolneńskiego wpłacił 1000 złotych zaliczki na wskazany przez sprzedającego w wiadomości mailowej numer rachunku bankowego. Po tym jak towar w ustalonym dniu nie dotarł pod wskazany adres, mężczyzna postanowił  zadzwonić do sprzedającego. Niestety okazało się, że numer ten jest już nieaktywny, a aukcja zniknęła z portalu ogłoszeniowego.

Kolejny raz apelujemy o ostrożność i rozsądek przy podejmowaniu wszelkich decyzji finansowych! Podczas robienia zakupów w sieci zawsze sprawdzajmy opinie o sprzedających i uważajmy na tzw. „super okazje” i "promocje", które mogą okazać się kolejnym chwytem oszustów.

Powrót na górę strony