Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

SKORZYSTAJ Z APLIKACJI KMZB I ZGŁOŚ MIEJSCE PRZEBYWANIA OSÓB BEZDOMNYCH

Data publikacji 05.01.2023

Panujące niskie temperatury mogą być powodem poważnych wychłodzeń organizmu lub nawet zamarznięć, dlatego też kolneńscy policjanci przypominają, aby nie pozostawać obojętnym na los osób potrzebujących. Dzięki możliwości naniesienia na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa informacji dotyczącej bezdomności, mundurowi trafiają do osób samotnych i bezdomnych, aby sprawdzić, czy potrzebują one pomocy i nie są narażone na wychłodzenie.

Każdego roku, w sezonie zimowym, odnotowuje się przypadki zgonów osób, szczególnie bezdomnych i samotnych, których przyczyną jest nadmierne wychłodzenie organizmu. Powodem zagrożenia ich życia bywa nie tylko ujemna temperatura, ale także pożar lub zatrucie tlenkiem węgla. Nie bądźmy obojętni na potrzeby drugiego człowieka. Nasze zainteresowanie może przyczynić się do tego, że uratujemy komuś życie. Starajmy się okazać życzliwość i wyciągnąć pomocną dłoń w kierunku tych, którzy tej pomocy potrzebują. Pomóc może każdy. Wystarczy zwrócić uwagę na osoby bezdomne przebywające na terenach ogrodów działkowych czy siedzące na ławkach i powiadomić o tym służby, dzwoniąc na numer alarmowy 112. Zwracajmy uwagę również na osoby żebrzące. Takie zachowanie może świadczyć o tym, że osoba potrzebuje pomocy.

Przypominamy, że o miejscu przebywania osoby bezdomnej lub żebrzącej możemy powiadomić Policję korzystając z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Miejsce to wskazujemy na mapie wybierając zakładkę "osoba bezdomna wymagająca pomocy" lub "żebractwo". Zagrożenie można nanieść z dowolnego urządzenia posiadającego dostęp do Internetu. Policjanci sprawdzą każdą informację.

  • Policjant w pustostanie
  • Policjant w pustostanie
  • Policjant w pustostanie
  • Policjant w wejściu do domu
  • Policjantka wchodzi do pustostanu
  • Policjant zagląda do wejścia do piwnicy pustostanu
Powrót na górę strony