Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

OSZUSTWO PRZY ZAKUPIE EKOGROSZKU W "ATRAKCYJNEJ CENIE"

Data publikacji 27.09.2022

32-latek znalazł na jednym z portali społecznościowych korzystną ofertę sprzedaży ekogroszku. Mieszkaniec powiatu kolneńskiego przelał na wskazane konto 400 złotych, opłacając transport węgla. Mężczyzna zorientował się, że został oszukany, kiedy kontakt ze sprzedającym urwał się, a on nie mógł otrzymać potwierdzenia nadania przesyłki.

Do kolneńskich policjantów zgłosił się mężczyzna, który został oszukany podczas zakupu węgla przez internet. Z jego relacji wynikało, że na jednym z portali internetowych znalazł korzystną ofertę sprzedaży ekogroszku. 32-latek skontaktował się telefonicznie ze sprzedającym i zamówił 2 tony węgla. Mieszkaniec powiatu kolneńskiego wpłacił 400 złotych na podany numer rachunku bankowego widniejący na fakturze przesłanej w mailu. Wtedy kontakt ze sprzedającym urwał się, a 32-latek nie otrzymał potwierdzenia nadania przesyłki kurierskiej. To wzbudziło podejrzenia mężczyzny. Mieszkaniec powiatu kolneńskiego zadzwonił wtedy do firmy, której dane widniały też na fakturze. W rozmowie telefonicznej z jednym z pracowników, 32-latek ustalił, że dana firma rzeczywiście zajmuje się sprzedażą ekogroszku, ale nie publikowała żadnych ogłoszeń w sieci. Wówczas mężczyzna sprawę zgłosił na Policję.

Uważajmy na tzw. „super okazje” i "promocje", które mogą się okazać kolejnym chwytem oszustów. Sprawdzajmy opinie o sprzedawcach, pamiętajmy, że zapłatę za towar możemy dokonać również bezpośrednio podczas jego odbioru. Szczególnie jeśli dokonujemy zakupu na dużą kwotę.

Powrót na górę strony