Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

SPRAWDZALI TRZEŹWOŚĆ - UJAWNILI NARKOTYKI

Data publikacji 13.09.2022

Wczoraj, policjanci z kolneńskiej drogówki sprawdzali stan trzeźwości kierowców i przeprowadzili blisko 340 takich badań. Okazało się, że jeden z kierowców był w stanie po użyciu alkoholu. Kolejny kierowca był trzeźwy, ale wstępne badanie na zawartość środków odurzających w organizmie dało wynik pozytywny. 38-latek posiadał też przy sobie środki odurzające, a w jego samochodzie, policyjny pies Noksa, znalazł kolejne narkotyki. Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Natomiast za jazdę pod wpływem środka odurzającego kodeks karny przewiduje karę do lat 2 pozbawienia wolności.

Wczoraj, na terenie powiatu kolneńskiego, policjanci z drogówki sprawdzali stan trzeźwości kierowców. Mundurowi przeprowadzili blisko 340 badań stanu trzeźwości. Po południu, w Kolnie funkcjonariusze zatrzymali do kontroli mercedesa. Jego kierowca był trzeźwy, ale w trakcie czynności wykonywał nerwowe ruchy. Mundurowi podejrzewali, że może znajdować się pod wpływem środków odurzających. Wstępne badanie na zawartość narkotyków w jego organizmie dało wynik pozytywny. Od mężczyzny została pobrana też krew do badań. Od ich wyniku zależy, czy usłyszy on zarzut kierowania pojazdem pod wpływem środka odurzającego. Dodatkowo wyszło na jaw, że 38-latek miał przy sobie 3 foliowe torebki z zawartością białego proszku. Z kolei w jego samochodzie, policyjny pies Noksa, znalazł kolejne foliowe zawiniątko z białym proszkiem. Wstępne badania narkotesterami wykazały, że zabezpieczone substancje to amfetamina. 38-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu, a jego samochód na strzeżony parking. Dzisiaj mężczyzna usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Natomiast za jazdę pod wpływem środka odurzającego kodeks karny przewiduje karę do lat 2 pozbawienia wolności.

Na terenie gminy Kolno, policjanci zatrzymali też 44-letniego kierowcę volkswagena, który był w stanie po użyciu alkoholu. Mężczyzna stracił prawo jazdy i za jazdę pod wpływem alkoholu odpowie przed sądem.

  • Policjanci sprawdzają trzeźwość kierowców
  • Przewodnik psa służbowego z psem
  • Policjant z żółtą opaską z napisem Policja na lewym przedramieniu i czarnej rękawiczce trzyma w dłoni woreczek foliowy z zawartością białego proszku. Na biurku 3 koperty, a na nich 3 woreczki foliowe z zawartością białego proszku.
Powrót na górę strony