Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

ZNALAZŁA KARTĘ BANKOMATOWĄ I POSZŁA NA ZAKUPY

Data publikacji 08.09.2022

34-latka znalazła kartę bankomatową i postanowiła wykorzystać okazję robiąc zakupy. Kobieta kupiła produkty w różnych sklepach i wydała 200 złotych. Mieszkanka powiatu kolneńskiego usłyszała 2 zarzuty kradzieży z włamaniem. Zgodnie z kodeksem karnym za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu kolneńskiej komendy, ustalili podejrzaną o przywłaszczenie karty bankomatowej. Okazało się, że to 34-letnia mieszkanka powiatu kolneńskiego. Kobieta nie zwróciła jej ani właścicielowi, ani nie przekazała pracownikom banku, co powinna zrobić w przypadku znalezienia karty płatniczej. 34-latka robiąc zakupy, skorzystała ze środków znajdujących się na cudzym koncie. W sumie dokonała 2 transakcji zbliżeniowych na kwotę 200 złotych. Kobieta usłyszała dwa zarzuty kradzieży z włamaniem. Zgodnie z kodeksem karnym za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy, że w przypadku odnalezienia jakichkolwiek dokumentów, czy też kart płatniczych należy przekazać je do wydającego organu. Osoby, które zagubiły kartę powinny pamiętać o natychmiastowym powiadomieniu placówki banku i zablokowaniu możliwości dokonywania płatności, co pozwoli uniknąć utraty środków znajdujących się na koncie.

Powrót na górę strony