Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

ROWERZYŚCI Z PONAD 2 PROMILAMI

Data publikacji 26.08.2022

Sezon na jednoślady trwa. Tylko w ciągu jednego dnia, kolneńscy policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych rowerzystów. Obaj mężczyźni mieli po ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci przypominają, że zasada "Piłeś - nie jedź" jest zawsze aktualna!

Tylko w ciągu jednego dnia, policjanci z kolneńskiej drogówki zatrzymali dwóch nietrzeźwych rowerzystów. Mundurowi, na jednej z dróg w gminie Kolno, zauważyli rowerzystę, którego styl jazdy wskazywał, że może być pod wpływem alkoholu. Chwilę później okazało się, że 61-latek miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Kolejny kierowca jednośladu trafił w ręce policjantów na terenie gminy Turośl. Podczas rozmowy mundurowi wyczuli od niego alkohol. Badanie alkomatem wykazało, że 35-latek miał 2,3 promila alkoholu w organizmie. Obaj mężczyźni za popełnione wykroczenia odpowiedzą teraz przed sądem.

Sezon na jednoślady trwa. Apelujemy o zachowanie rozsądku i szczególnej ostrożności przez wszystkich uczestników ruchu drogowego, w tym również kierowców jednośladów. Przypominamy, że zasada "Piłeś - nie jedź" jest zawsze aktualna!

Powrót na górę strony