Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

ABY DROGA DO SZKOŁY BYŁA BEZPIECZNA

Data publikacji 25.08.2022

Policjanci z kolneńskiej drogówki, w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych, już od kilku dni sprawdzają prawidłowość oznakowania dróg w okolicy placówek oświatowych. Wszystko po to, by wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego zapewnić młodym mieszkańcom naszego powiatu bezpieczne pokonywanie codziennej trasy z domu do szkoły.

Wakacje jeszcze trwają, ale policjanci z kolneńskiej drogówki już teraz sprawdzają tereny przyszkolne, pod kątem infrastruktury i właściwego oznakowania przejść dla pieszych. Mundurowi zwracają uwagę na to czy znaki umieszczone są zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz czy są odpowiednio widoczne i czytelne dla uczestników ruchu drogowego. O wszelkich nieprawidłowościach będą informować zarządców dróg, aby jeszcze przed pierwszym dzwonkiem zdążyli je wyeliminować.
Pamiętajmy!
Dla wielu dzieci będzie to czas pierwszego samodzielnego pokonania dystansu do i ze szkoły. Szczególnie w pierwszych dniach roku szkolnego o bezpieczeństwo swoich dzieci powinni zatroszczyć się przede wszystkim rodzice. Warto rozmawiać z dziećmi o zasadach ruchu drogowego każdego dnia, przy okazji spacerów, jazdy autobusem, autem, czy chociażby wspólnego wyjścia po zakupy. Przypomnijmy zasady bezpiecznego przechodzenia przez przejście dla pieszych. Przekazane przez nas podstawowe zasady bezpieczeństwa, poparte dobrym przykładem, z pewnością utrwalą u naszych dzieci właściwe wzorce zachowania.
Zadbajmy też o widoczność naszych pociech. Podczas kompletowania szkolnej wyprawki warto pamiętać o elementach odblaskowych. Mały odblask, w jakiejkolwiek formie, zapewni dziecku widoczność podczas nadchodzących jesiennych i zimowych dni.
Wraz z nastaniem roku szkolnego policjanci przeprowadzą też działania profilaktyczne z najmłodszymi uczestnikami ruchu. Mundurowi będą spotykać się z dziećmi, uczyć i przypominać, jak bezpiecznie poruszać się po drogach, czego unikać, a na co zwracać uwagę, aby bezpiecznie dotrzeć do celu.

Powrót na górę strony