Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

(NIE)TRZEŹWY WTOREK NA KOLNEŃSKICH DROGACH

Data publikacji 17.08.2022

Kolneńscy policjanci przeprowadzili na terenie powiatu działania pod nazwą „Trzeźwy wtorek”. Spośród ponad 1000 skontrolowanych osób, 9 zdecydowało się wsiąść za kierownicę na „podwójnym gazie”, w tym 2 rowerzystów. To kolejne wzmożone działania podejmowane przez funkcjonariuszy, które miały na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach.

Policyjna akcja rozpoczęła się od wczesnych godzin rannych. Mundurowi wyposażeni w przenośne urządzenia do badania stanu trzeźwości prowadzili działania nastawione na poprawę bezpieczeństwa użytkowników dróg i eliminowanie tych, którzy stwarzają realne zagrożenia, przede wszystkim nietrzeźwych kierowców. Policjanci przebadali ponad 1000 kierowców. W trakcie działań, zatrzymali 9 osób, które zdecydowały się wsiąść za kierownicę na „podwójnym gazie”, w tym 2 rowerzystów. Jako pierwszy w ręce mundurowych wpadł 22-letni kierowca chevroleta. Mężczyzna miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Mieszkaniec powiatu kolneńskiego stracił prawo jazdy. Niedługo po tym, policjanci zatrzymali 45-latka. Kierowca skody "wydmuchał" blisko promil alkoholu. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach wyszło na jaw, że mężczyzna posiada również cofnięte uprawnienia do kierowania i zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Kolejny nietrzeźwy kierowca został zatrzymany po 7. Badanie alkomatem wykazało, że 54-latek, który jechał renault miał również ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Mieszkaniec Mazowsza stracił prawo jazdy. Kilkanaście minut później w ręce policjantów "wpadł" 32-letni kierowca ciężarowego mercedesa. 32-latek miał ponad promil alkoholu w organizmie. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie również stracił prawo jazdy. Natomiast po południu mundurowi zatrzymali 22-letniego kierowcę forda i 30-letniego kierowcę volkswagena, którzy kierowali w stanie po użyciu alkoholu i mieli od 0,22 do 0,38 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mężczyznom prawa jazdy. Rekordzistą okazał się jednak 27-latek, zatrzymany tuż po 21. Mieszkaniec powiatu kolneńskiego jechał renault i miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna ma również zatrzymane uprawnienia do kierowania pojazdami za wcześniejszą jazdę pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali również 2 nietrzeźwych rowerzystów. Badanie alkomatem 38-latka wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Natomiast 40-latek miał ponad 0,7 promila alkoholu w organizmie. Za swoje zachowanie odpowiedzą teraz przed sądem.

Kolneńscy policjanci zapowiadają, że podobne działania będą kontynuowane w przyszłości. Pamiętajmy, że kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu, może stać się przyczyną ludzkiej tragedii!

  • Policjant przy pomocy urządzenia bada stan trzeźwości kierowcy samochodu osobowego
  • Policjanci przy pomocy urządzeń badają stan trzeźwości kierowców samochodów osobowych
  • Policjant przy pomocy urządzenia bada stan trzeźwości kierowcy samochodu osobowego
Powrót na górę strony