Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

3 TYSIĄCE ZŁOTYCH MANDATU ZA SPOWODOWANIE ZAGROŻENIA

Data publikacji 04.07.2022

Do niebezpiecznej sytuacji doszło wczoraj na krajowej 63 w okolicach Małego Płocka. Kierowca opla wyprzedzał na podwójnej ciągłej i na wzniesieniu zmuszając innych do zatrzymywania się lub zjeżdżania z drogi. Za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym 50-letni mieszkaniec Warszawy został ukarany mandatem w wysokości 3 tysięcy złotych.

Nieprzestrzeganie przepisów drogowych skutkuje nie tylko wysoką grzywną, ale jest też przyczyną bardzo poważnych zdarzeń drogowych, mających niekiedy tragiczne skutki. Do groźnej sytuacji na drodze spowodowanej rażącym naruszeniem elementarnych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym doszło wczoraj w okolicach Małego Płocka. Kierujący oplem mężczyzna, kilkukrotnie wyprzedzał inne pojazdy na podwójnej ciągłej oraz na wzniesieniach zmuszając innych kierowców do zatrzymania się, bądź gwałtownego zjeżdżania na pobocze. Chwilę później opel został zatrzymany do kontroli przez policjantów z drogówki. 50-letni kierowca pojazdu został ukarany mandatem w wysokości 3 tysięcy złotych oraz 6 punktami. Swoje zachowanie na drodze tłumaczył pośpiechem związanym z koniecznością pilnego oddania kluczy od domu na Mazurach.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze zależy przede wszystkim od nas samych. Łamanie przepisów to najprostsza droga do tragedii.

Powrót na górę strony