Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

JABŁKO CZY CYTRYNA?

Data publikacji 10.05.2022

W piątek, w ramach Europejskiego Dnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kolnie, wspólnie z dzielnicowym i policjantami z Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili akcję o nazwie „Jabłko czy cytryna?” Na ulicy Konstytucji 3 Maja dzieci sprawdzały, czy kierowcy stosują się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego. Niestety nie zabrakło „kwaśnych mandatów", głównie za przekroczenie dozwolonej prędkości.

Głównym celem akcji „Jabłko czy cytryna?” było zwrócenie uwagi kierujących na ograniczenie prędkości w terenie zabudowanym oraz używanie pasów bezpieczeństwa. Akcja rozpoczęła się od spaceru edukacyjnego dzielnicowego z dziećmi ulicami Kolna, a zakończyła na ulicy Konstytucji 3 Maja.

Dzieci przygotowały cytryny i słodkie jabłka oraz tablice „Znaków nie przestrzegałeś więc cytrynę dostałeś” i „Przepisów drogowych przestrzegałeś i dlatego jabłko otrzymałeś”. Dzielnicowy z Kolna wspólnie z policjantami z „drogówki” zatrzymywali pojazdy do kontroli i sprawdzali, czy kierowcy przestrzegają zasad przepisów ruchu drogowego.

Kierowcy, którzy jechali zgodnie z przepisami ruchu drogowego otrzymywali od uczniów jabłko, natomiast kierowcy, którzy popełnili wykroczenia zostali pouczeni o skutkach prawnych wynikających z przepisów i wyjątkowo, zamiast mandatu musieli z uśmiechem na ustach zjeść kawałek cytryny otrzymany od dzieci. Niestety nie zabrakło „kwaśnych mandatów", głównie za przekroczenie dozwolonej prędkości.

Przypominamy kierowcom o przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego, bo "kwaśne" mandaty rozdają tylko dzieci!

  • Grupa dzieci idzie z policjantami chodnikiem.
  • Grupa dzieci idzie z policjantką chodnikiem. Ulicą jedzie radiowóz.
  • Grupa dzieci idzie z policjantką chodnikiem.
  • Grupa dzieci z policjantami przy drodze.
  • Grupa dzieci z policjantami przy drodze.
  • Dziewczynka daje kierowcy cytrynę.
  • Grupa dzieci z policjantami przy drodze.
  • Chłopiec daje kierowcy jabłko.
Powrót na górę strony