Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

JECHALI ZA SZYBKO - STRACILI PRAWA JAZDY

Data publikacji 02.05.2022

Policjanci z kolneńskiej drogówki zatrzymali prawa jazdy kolejnym dwóm kierowcom. Przekroczyli oni dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 kilometrów na godzinę. W obu przypadkach miejsca kontroli zostały wskazane przez internautów na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Policjanci apelują o rozsądek na drodze i przypominają, że prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

Podczas minionego weekendu, kolejnych dwóch kierowców straciło prawa jazdy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 kilometrów na godzinę. Pierwszy z nich został zatrzymany do kontroli w piątek, przed 20. 50-latek jechał citroenem przez Kąty z prędkością 101 kilometrów na godzinę. Na tym odcinku drogi obowiązuje ograniczenie do 50 kilometrów na godzinę. Drugi z kierowców, który przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym to 23-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego. Mężczyzna jechał wczoraj citorenem przez Borkowo z prędkością 104 kilometrów na godzinę, gdzie obowiązuje "pięćdziesiątka". Obaj kierowcy, za zbyt szybką jazdę, stracili uprawnienia do kierowania pojazdami na 3 miesiące. Mężczyźni zostali również ukaranni mandatami w wysokości 1500 złotych, a ich konta wzbogaciły się o 10 punktów. Miejsca kontroli wskazane zostały przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Przypominamy, że nadmierna prędkość nadal jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Każdy kierujący jest obowiązany stosować się do ograniczeń prędkości, jechać z prędkością dostosowaną do warunków panujących na drodze, jak również zapewniającą panowanie nad pojazdem. Każdy uczestnik ruchu powinien również wziąć pod uwagę umiejętności i doświadczenie w kierowaniu pojazdami.

 

Powrót na górę strony