Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

NIELEGALNE WYSYPISKO ŚMIECI ZLIKWIDOWANE DZIĘKI KMZB

Data publikacji 05.04.2022

Czego obawiają się mieszkańcy w Twojej okolicy? Jakie zagrożenia są najbardziej uciążliwe dla Ciebie? Odwiedź Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa i podziel się swoimi spostrzeżeniami. Dzięki sygnałom przekazywanym przez internautów za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, w gminie Grabowo zostało zlikwidowane nielegalne wysypisko śmieci.

Każde zgłoszenie naniesione na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa jest szczegółowo weryfikowane przez policjantów. Tak było również w przypadku zgłoszeń dotyczących dzikiego wysypiska śmieci, które powstało w gminie Grabowo. Dzielnicowi potwierdzili sygnały przekazane przez internautów za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki tym zgłoszeniom i współpracy dzielnicowych z Urzędem Gminy w Grabowie, teren ten został uprzątnięty, pojawiło się tam ogrodzenie, a także tablica z informacją o zakazie wysypywania śmieci. Miejsce to zostało również objęte monitoringiem.

Korzystanie z Mapy jest bardzo proste. Zagrożenie można nanieść z dowolnego urządzenia posiadającego dostęp do Internetu. Pamiętajmy jednak, że w przypadku zagrożenia życia i zdrowia lub potrzeby pilnej interwencji Policji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępuje numeru alarmowego. W takim przypadku należy korzystać z numeru alarmowego 112.

 

Powrót na górę strony