Aktualności

NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI!

Data publikacji 07.01.2022

Zima w pełni. Za oknem panują niskie temperatury. To warunki, które dla osób bezdomnych, samotnych i nadużywających alkoholu mogą być śmiertelnym zagrożeniem. Szczególnie w tym czasie zwracajmy uwagę na osoby narażone na wychłodzenie. Jeden telefon może uratować komuś życie!

Zima w pełni. Kiedy na zewnątrz panują mrozy, wiele osób narażonych jest na utratę życia lub zdrowia na skutek wychłodzenia organizmu. Problem ten dotyka przede wszystkim osoby bezdomne, samotne, w podeszłym wieku. Zagrożenie takie dotyczy także osób będących pod wpływem alkoholu.

Jeśli widzimy takiego człowieka, nie wahajmy się zadzwonić na numer alarmowy 112, aby powiadomić o tym funkcjonariuszy. Każde takie zgłoszenie jest natychmiast sprawdzane. Zwracajmy uwagę również na osoby żebrzące. Takie zachowanie może świadczyć o tym, że osoba potrzebuje pomocy.  Przypominamy, że o miejscu przebywania osoby bezdomnej lub żebrzącej możemy powiadomić Policję korzystając z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Miejsce to wskazujemy na mapie wybierając zakładkę "osoba bezdomna wymagająca pomocy" lub "żebractwo". Zagrożenie można nanieść z dowolnego urządzenia posiadającego dostęp do Internetu. Policjanci sprawdzą każdą informację.

Starajmy się okazać życzliwość i wyciągnąć pomocną dłoń w kierunku tych, którzy tej pomocy potrzebują. Nie przechodźmy obok takich osób obojętnie.

Pamiętajmy, jeden telefon może uratować komuś życie! Reagujmy! Nie bądźmy obojętni!

Powrót na górę strony