Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

PODLASCY FUNKCJONARIUSZE ZLIKWIDOWALI NIELEGALNY SALON GIER

Data publikacji 03.12.2021

Kolneńscy kryminalni wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej w Łomży zlikwidowali nielegalny salon hazardowy w Kolnie. Gry na automatach, bez wymaganego zezwolenia, organizował 26-letni mieszkaniec powiatu piskiego. Mundurowi zabezpieczyli 4 automaty do gier. Za ich posiadanie w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą kary w wysokości 100 tysięcy złotych od jednego automatu oraz kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Kolneńscy policjanci zajmujący się walką z przestępczością gospodarczą ustalili, że w jednym z lokali w Kolnie może działać nielegalny salon gier. We wtorek, mundurowi z Kolna wspólnie z funkcjonariuszami podlaskiej Krajowej Administracji Skarbowej w Łomży, weszli do tego lokalu. Wewnątrz zastali dwóch mężczyzn, którzy właśnie korzystali z automatów. Jak ustalili funkcjonariusze, działalność tą bez wymaganego zezwolenia, prowadził 26-letni mieszkaniec powiatu piskiego. Mundurowi zabezpieczyli 4 automaty do gier hazardowych o wartości około 12 tysięcy złotych. Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej potwierdzili, że korzystanie z tych urządzeń jest nielegalne, przeprowadzając eksperymenty procesowe. Maszyny oraz znalezione podczas przeszukania notatki dotyczące rozliczeń za gry, trafiły do depozytu funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej w Łomży, którzy prowadzić będą teraz dalsze postępowanie w tej sprawie.

Zgodnie z aktualnymi przepisami podmioty prywatne nie mogą urządzać gier na automatach poza kasynami. Za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary w wysokości 100 tysięcy złotych od jednego automatu. Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym umieszczane są nielegalne automaty do gier hazardowych. Zgodnie z kodeksem karnym skarbowym, za organizowanie takich gier, poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3 lat.

  • Funkcjonariusze KAS i nieumundurowani policjanci wewnątrz pomieszczenia, w którym stoją maszyny do gier hazardowych.
  • Funkcjonariusze KAS wewnątrz pomieszczenia, w którym stoją maszyny do gier hazardowych.
  • Funkcjonariusz KAS stoi przed wejściem do budynku.
Powrót na górę strony