Aktualności

NIE PRZECHODŹMY OBOJĘTNIE WOBEC OSÓB NARAŻONYCH NA WYCHŁODZENIE

Data publikacji 01.12.2021

Za oknem zimno i śnieżnie. Zwróćmy uwagę na osoby narażone na wychłodzenie. Być może w najbliższym naszym sąsiedztwie są ludzie starsi, samotni, czy bezdomni, którym można pomóc już dziś. Na wychłodzenie narażone są także osoby będące pod wpływem alkoholu. Nie przechodźmy obojętnie. Zareagujmy - wystarczy zadzwonić pod numer 112 lub skorzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Niskie temperatury, zwłaszcza w nocy, to zagrożenie dla osób bezdomnych, starszych i samotnie mieszkających. Zagrożenie to dotyczy także osób będących pod wpływem alkoholu.

W okresie jesienno – zimowym policjanci systematycznie kontrolują miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne. Udzielają potrzebującym informacji, w jakich placówkach mogą znaleźć schronienie i bezpiecznie przetrwać zimę.

Pamiętajmy, że naszym wspólnym obowiązkiem jest dbałość o życie i zdrowie drugiego człowieka. Dlatego każdy śpiący na ławce, osłabiony czy nietrzeźwy człowiek to sygnał działania nie tylko dla mundurowych, ale także dla każdego przechodzącego obok obywatela, który powinien w tym momencie powiadomić odpowiednie służby.

Policjanci apelują zatem do mieszkańców powiatu kolneńskiego, aby nikt z nas nie był obojętny na potrzeby drugiego człowieka. Zwróćmy uwagę na osoby bezdomne, samotne, bezradne czy nietrzeźwe. Informujmy o każdej zauważonej osobie leżącej lub siedzącej na ziemi, ławkach, przystankach, bądź przebywającej w altankach ogrodowych, czy pomieszczeniach opuszczonych i nieogrzewanych, która mogłaby być narażona na wyziębienie.

Zgłoszenia można przekazywać pod numer telefonu 112 lub za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Nasze zainteresowanie, być może przyczyni się do tego, że uratujemy komuś życie. Sami również starajmy się okazać życzliwe serce i wyciągnąć pomocną dłoń w kierunku tych, którzy tej pomocy potrzebują. Nie przechodźmy obok takich osób obojętnie.

Pamiętajmy, że ten jeden telefon może uratować komuś życie.

  • Policjant wewnątrz pustostanu.
  • Zima. Świeci słońce. Policjant wchodzi do pustostanu. Obok budynku stoi oznakowany radiowóz.
  • Policjant przed otwartymi drzwiami drewnianego domu. W wejściu do domu siedzi mężczyzna.
Powrót na górę strony