Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W TROSCE O BEZPIECZEŃSTWO KONTROLOWALI PRĘDKOŚĆ

Data publikacji 15.09.2021

7 policjantów z kolneńskiej drogówki, skontrolowało 33 pojazdy. Mundurowi ujawnili 30 wykroczeń, z czego 25 dotyczyło przekroczeń prędkości. Trzy osoby straciły prawo jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 kilometrów na godzinę w obszarze zabudowanym. To bilans wczorajszych działań policjantów ruchu drogowego.

Wczoraj, na terenie powiatu kolneńskiego, policjanci z drogówki zwracali szczególną uwagę na prędkość kierowców. Funkcjonariusze byli tam, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych oraz w miejscach, gdzie kierowcy często przekraczają prędkość. Tego rodzaju działania mają przede wszystkim wydźwięk prewencyjny. Wszystko po to, aby kierowcy przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zwalniali w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności.

7 policjantów z drogówki skontrolowało w sumie 33 pojazdy. Mundurowi ujawnili 30 wykroczeń, z czego 25 dotyczyło przekroczeń prędkości. Trzech kierowców straciło prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 kilometrów na godzinę. Tuż po 13, w Rydzewie-Świątki, policjanci zatrzymali do kontroli 37-latkę podróżującą volkswagenem. Mieszkanka Grajewa jechała z prędkością 124 kilometrów na godzinę. Godzinę później, w Kątach, prawo jazdy stracił 41-letni kierowca renault, który przekroczył dopuszczalną prędkość o 55 kilometrów na godzinę. Kilkanaście minut później, w tym samym miejscu, policjanci zatrzymali do kontroli 74-latka, który jechał seatem z prędkością 107 kilometrów na godzinę. Kierowcy zostali ukarani również mandatami, a ich konta zasiliło po 10 punktów karnych. Funkcjonariusze zatrzymali także 2 dowody rejestracyjne.

Na drodze nie ma miejsca na brawurę i nieodpowiedzialność, dlatego policjanci z całą stanowczością wyciągają konsekwencje w stosunku do piratów drogowych. Przypominamy, że nadmierna prędkość to jedna z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych.

  • Dach policyjnego radiowozu. W tle policjant mierzy prędkość przy drodze.
  • Policjant mierzy prędkość przy drodze.
  • Policjant mierzy prędkość przy drodze.
  • Policjant na drodze zatrzymuje pojazd do kontroli.
  • Dwóch policjantów w oznakowanym radiowozie.
  • Policjant trzyma w dłoni miernik prędkości i sprawdza tożsamość zatrzymanego do kontroli kierowcy białej osobówki.
Powrót na górę strony