Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

5 KIEROWCÓW POŻEGANAŁO SIĘ Z PRAWEM JAZDY

Data publikacji 23.08.2021

Policjanci z kolneńskiej drogówki, tylko wczoraj, zatrzymali 5 kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość o ponad 50 kilometrów na godzinę. Wszyscy kierowcy stracili prawa jazdy. Mundurowi przypominają, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

Wczoraj, policjanci z kolneńskiej drogówki zatrzymali do kontroli 5 kierowców, którzy przekroczyli prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 kilometrów na godzinę. Wszyscy kierowcy "wpadli" na radar w Kątach. Pierwszy z nich został zatrzymany do kontroli tuż po 11. 31-latek jechał volkswagenem z prędkością 111 kilometrów na godzinę, gdzie obowiązuje "pięćdziesiątka". Chwilę później został zatrzymany drugi z kierowców. Tym razem 35-letni kierowca pędził renault z prędkością 116 kilometrów na godzinę również na "pięćdziesiątce". Trzeci z kierowców został zatrzymany pół godziny później. Mężczyzna jechał przez tą samą miejscowość z prędkością 112 kilometrów na godzinę, przekraczając tym samym dozwoloną prędkość o 62 kilometry na godzinę. Tuż po 12, na policyjny radar "wpadł" 40-letni kierowca opla. Mieszkaniec Warszawy jechał z prędkością 108 kilometrów na godzinę. Ostatni kierowca, który nie zastosował się do ograniczeń prędkości to 60-letni kierowca renault. Mężczyzna przekroczył dopuszczalną prędkość o 59 kilometrów na godzinę. Wszyscy kierowcy stracili prawa jazdy na 3 miesiące, zostali ukarani mandatami, a ich konta zasiliło po 10 punktów karnych. Miejsce przeprowadzonych kontroli było wielokrotnie wskazywane przez internautów na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami kierowca, który przekroczy dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 kilometrów na godzinę, traci prawo jazdy na 3 miesiące. W przypadku, gdy ponownie zostanie zatrzymany przez policjantów w czasie trwania zakazu, okres zatrzymania prawa jazdy wydłuży się do 6 miesięcy. Za takie zachowanie po raz trzeci w czasie 6-miesięcznego okresu zakazu będzie go czekało ponownie przystąpienie do egzaminu na prawo jazdy.

Powrót na górę strony