Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

UWAGA! ZWIERZĘ NA DRODZE!

Data publikacji 18.08.2021

Dziś nad ranem, na drodze ekspresowej 61, na drogę wprost pod nadjeżdżający autobus wbiegł łoś. Na szczęście w wyniku zdarzenia nikt z podróżujących autobusem nie został ranny. Jednak zwierzę nie przeżyło zderzenia z pojazdem. Kolneńscy policjanci ostrzegają przed dzikimi zwierzętami na drodze i zachęcają do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki niej informacja o takim zagrożeniu może trafić do innych kierowców.

Dziś, przed godziną 4, dyżurny kolneńskiej Policji otrzymał informację o zdarzeniu drogowym z udziałem łosia, do którego doszło na drodze ekspresowej nr 61, na wysokości miejscowości Rosochate w gminie Grabowo. Zwierzę wbiegło wprost przed jadący w kierunku Grajewa autobus, którym podróżowało 20 osób. Na szczęście, w wyniku zdarzenia, nikt z podróżujących autobusem nie został ranny. Jednak zwierzę nie przeżyło zderzenia z pojazdem. Kolneńscy policjanci ostrzegają przed dzikimi zwierzętami, które mogą wchodzić na drogę. Od początku roku, na terenie powiatu kolneńskiego, doszło już do 20 zdarzeń drogowych z udziałem dzikich zwierząt.

Dzikie zwierzęta przebywają w pobliżu dróg przebiegających przez tereny leśne i mogą przekraczać jezdnię w najmniej spodziewanym momencie, dlatego widząc odpowiednie znaki ostrzegawcze – bądźmy czujni i zachowajmy szczególną ostrożność. Samochód osobowy w zderzeniu z  łosiem zawsze ulega zniszczeniu, a jego kierowca nierzadko doznaje poważnych obrażeń ciała. Tego typu zdarzenia kończą się nawet śmiercią.

Funkcjonariusze zachęcają również do zaznaczania miejsc niebezpiecznych na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Aplikacja posiada ikonę "zdarzenia drogowe z udziałem zwierząt leśnych”, dzięki której kierowca może oznaczyć miejsce zagrożone, aby przekazać tego typu informację pozostałym użytkownikom dróg.

Powrót na górę strony