Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Dzień odblasków” w Kolnie

Data publikacji 07.12.2017

Wczoraj na terenie całego kraju przeprowadzone zostały działania pod nazwą „Dzień Odblasków”. Do udziału w obchodach włączyli się również kolneńscy policjanci.

Kolneńscy policjanci włączyli się w ogólnopolską akcję profilaktyczną „Dzień odblasków 2017”. Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego, na drogach powiatu kolneńskiego prowadzili działania skierowane do pieszych i do kierowców. Mundurowi zachęcali jak największą liczbę niechronionych uczestników ruchu drogowego do korzystania z elementów odblaskowych, nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale także w mieście na nieoświetlonych lub słabo oświetlonych odcinkach dróg. Podczas działań funkcjonariusze promowali także pozytywne zachowania w relacjach kierowca/pieszy i przypominali kierowcom o obowiązującym w terenie zabudowanym ograniczeniu prędkości do 50km/h.

W ramach działań „Dzień Odblasków 2017” policjanci realizujący zadania z zakresu profilaktyki społecznej przesłali do przedszkoli propozycję wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie plastycznym na projekt odblasku.  

*wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji - www.kolno.policja.gov.pl

Powrót na górę strony