Aktualności

NIETRZEŹWY 33-LATEK ZA KIEROWNICĄ NISSANA

Data publikacji 31.01.2025

Policjanci z kolneńskiej drogówki zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Badanie alkomatem wykazało, że 33-latek kierując nissanem miał w organizmie ponad promil alkoholu. Mężczyzna stracił prawo jazdy, a teraz grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3.

Policjanci z drogówki, na ulicy Wojska Polskiego w Kolnie zatrzymali do kontroli nissana. Okazało się, że siedzący za kierownicą pojazdu 33-latek był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało ponad promil alkoholu w jego organizmie. Mieszkaniec powiatu kolneńskiego stracił prawo jazdy. Teraz amator jazdy "na podwójnym gazie" za swoje czyny odpowie przed sądem.

Przypominamy! Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które kodeks karny przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

Apelujemy o rozsądek i rozwagę. Pamiętajmy, że osobie pod wpływem alkoholu, czy też środków odurzających w znacznym stopniu pogarsza się ostrość widzenia i ocena odległości, następuje także opóźnienie czasu reakcji, obniżenie koncentracji i błędna ocena własnych możliwości. Miejmy świadomość, że nietrzeźwy kierujący jest poważnym zagrożeniem dla wszystkich uczestników ruchu na drodze, a nie tylko dla siebie samego.

Powrót na górę strony