NIE ZATRZYMAŁ SIĘ DO KONTROLI - BYŁ PIJANY - Aktualności - KPP Kolno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

NIE ZATRZYMAŁ SIĘ DO KONTROLI - BYŁ PIJANY

Data publikacji 11.06.2019

27-letni kierowca Audi nie zatrzymał się do kontroli drogowej i zaczął uciekać. Policjanci natychmiast ruszyli w pościg. Okazało się, że mężczyzna nie dość, że miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu, to jeszcze kierował autem pomimo orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów oraz jest poszukiwany do odbycia kary w Zakładzie Karnym. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

W minioną niedzielę około godziny 20.20 dyżurny Komendy Powiatowej w Kolnie otrzymał zgłoszenie, iż w kierunku Rudy Skrody jedzie Audi, którego kierujący prawdopodobnie znajduje się pod wpływem alkoholu. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zauważyli wskazany samochód osobowy. Podczas zatrzymania do kontroli drogowej, mężczyzna zlekceważył wydawane przez funkcjonariuszy sygnały świetlne i dźwiękowe i zaczął uciekać. Policjanci udali się w pościg. Po około 5 kilometrach zatrzymali pojazd. Okazało się, że za kierownicą auta siedział 27-letni mieszkaniec Piastuna Żelazne. Mężczyzna był pijany. Badanie alkomatem wykazało, że miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Sprawdzenie kierowcy w policyjnych systemach wykazało, że 27-latek posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz jest poszukiwany do odbycia kary w Zakładzie Karnym. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Gdy wytrzeźwiał usłyszał zarzuty. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, będąc już prawomocnie skazanym za takie przestępstwo oraz za niezatrzymanie się do kontroli drogowej - odpowiadać będzie teraz przed sądem.

Pijani kierowcy stanowią zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Dlatego też, zawsze reagujmy gdy zauważymy, że ktoś wsiada do samochodu będąc pod wpływem alkoholu. Nawet informacja przekazana policjantom anonimowo, może przyczynić się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców i tym samym poprawy bezpieczeństwa.