KPP Kolno

Blok KWP

Ruch drogowy

 1. Kolneńscy policjanci zachęcają do noszenia odblasków

  Kolneńscy policjanci z ruchu drogowego włączyli się w ogólnopolską akcję „ŚWIEĆ PRZYKŁADEM”. Poprzez takie działania policjanci promują bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego. Uświadamiają pieszych o tym, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych i zwracają uwagę na najbardziej rażące wykroczenia, które stwarzają niebezpieczne sytuacje.

 2. Odblaskowy przedszkolak

  Przedszkolaki wiedzą już jak bezpiecznie poruszać się w pobliżu dróg i na przejściach dla pieszych. Mundurowi przypomnieli maluchom przedszkola w Kolnie o zagrożeniach w ruchu drogowym, wskazali też na to jakie zachowania podnoszą ich bezpieczeństwo, a także zachęcali do noszenia odblasków i zachowania ostrożności, szczególnie przez pryzmat zasady ograniczonego zaufania na drodze.

 3. PROWADZILI PO ALKOHOLU – ZOSTALI ZATRZYMANI

  Kolneńscy policjanci zatrzymali wczoraj dwóch nietrzeźwych kierujących. Jeden z nich mając blisko 1,7 promila kierował fiatem niedopuszczonym do ruchu. Drugi natomiast, najprawdopodobniej, jechał skodą i uderzył w ogrodzenie. Teraz ich dalszym losem zajmie się sąd.

 4. Policjanci wyeliminowali z ruchu dwóch nietrzeźwych kierujących

  Kolneńscy policjanci podczas minionego weekendu zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. Jak się okazało, obaj mieli ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz dalszym losem nieodpowiedzialnych kierowców zajmie się sąd.

 5. „ŚWIEĆ PRZYKŁADEM!”

  Policja wspólnie z Konferencją Episkopatu Polski oraz Polską Radą Ekumeniczną przygotowała akcję informacyjno-edukacyjną pod nazwą „ŚWIEĆ PRZYKŁADEM!”, skierowaną do pieszych jako niechronionych uczestników ruchu drogowego.

 6. EUROPEJSKI DZIEŃ BEZ OFIAR ŚMIERTELNYCH NA DROGACH W POWIECIE KOLNEŃSKIM

  Wczoraj na terenie powiatu kolneńskiego przeprowadzone zostały działania pn. „EDWARD”. W głównej mierze miały one na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach. Obok realizacji zadań prewencyjno-kontrolnych, funkcjonariusze prowadzili akcje informacyjno-edukacyjne skierowane do wszystkich uczestników ruchu drogowego, w szczególności kierujących oraz pieszych. Inicjatywa została zorganizowana w ramach Obchodów Europejskiego Dnia Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach.

Praca w Policji