KPP Kolno

Blok KWP

Ruch drogowy

 1. SAMOCHÓD POZOSTAWIONY W PEŁNYM SŁOŃCU TO ŚMIERTELNA PUŁAPKA – FILM

  Od kilku dni mamy do czynienia z falą upałów. Niestety synoptycy nie mają dobrych wieści dla mieszkańców naszego województwa. Zapowiadają oni, że w najbliższych dniach temperatura może sięgać nawet 30 stopni Celsjusza. Mając to na uwadze apelujemy o rozsadek.

 2. AKCJA „TRZEŹWY PORANEK”

  Wczoraj od wczesnych godzin porannych kolneńscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego prowadzili działania pod nazwą „Trzeźwy poranek". Funkcjonariusze dokonali 120 badań kierowców na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Niestety nie wszyscy byli trzeźwi.

 3. NIE ZATRZYMAŁ SIĘ DO KONTROLI - BYŁ PIJANY

  27-letni kierowca Audi nie zatrzymał się do kontroli drogowej i zaczął uciekać. Policjanci natychmiast ruszyli w pościg. Okazało się, że mężczyzna nie dość, że miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu, to jeszcze kierował autem pomimo orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów oraz jest poszukiwany do odbycia kary w Zakładzie Karnym. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

 4. EUROPEJSKI DZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO

  6 maja został ustanowiony przez Komisję Europejską jako Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, którego celem jest zwrócenie uwagi mieszkańcom Unii Europejskiej na kwestie bezpieczeństwa na drogach, w tym zmianę zachowań użytkowników dróg. Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego to część strategii Komisji Europejskiej zmierzającej do zmniejszenia liczby ofiar wypadków drogowych.

 5. POLICYJNE DZIAŁANIA "PIESZY" W KOLNIE

  Kolneńscy policjanci prowadzą dziś działania pod nazwą "Pieszy". Głównym celem akcji jest zwiększenie bezpieczeństwa pieszych i zapobieganie wypadkom z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego na terenie miasta oraz powiatu kolneńskiego. Policjanci apelują do kierowców oraz osób pieszych o rozwagę i ostrożność na drodze.

 6. CHCIAŁ UCIEC STOPEM - ZOSTAŁ ZATRZYMANY

  Kolneńscy policjanci zatrzymali motocyklistę, który był nietrzeźwy. Kierowca na widok mundurowych przewrócił motocykl chcąc uniknąć odpowiedzialności, a następnie podjął próbę ucieczki „stopem”. Jednak już po chwili wpadł w ręce mundurowych. Teraz jego dalszym losem zajmie się sąd.