KPP Kolno

Blok KWP

Ruch drogowy

 1. "Kręci mnie bezpieczeństwo"... na rowerze

  Trwa kampania pod patronatem Pana Mariusza Błaszczaka Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo” .

 2. "Kręci mnie bezpieczeństwo" podczas rajdu rowerowego oraz festynu rodzinnego

  Kolneńscy policjanci, podczas rajdu rowerowego w Czerwonem oraz festynu rodzinnego w Kątach, zachęcali mieszkańców do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz propagowali bezpieczeństwo podczas wakacji. Spotkania weekendowe były również świetną okazją do przedstawienia przez mundurowych poszczególnych etapów rekrutacji do Policji.

 3. "Łapki na kierownicę" i "Kręci mnie bezpieczeństwo ...nad wodą"- bezpieczny weekend w powiecie kolneńskim

  Kolneńscy policjanci prowadzą wzmożone działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa osobom korzystającym z wypoczynku. Na drogach powiatu jest więcej patroli. Kierowcy otrzymują ulotki dotyczące kampanii "Łapki na kierownicę", a wędkarze i wypoczywający nad wodą - przestrogi dotyczące bezpieczeństwa nad akwenami. Działania zakończą się w najbliższą niedzielę.

 4. RUSZYŁA KAMPANIA „ŁAPKI NA KIEROWNICĘ”

  Ogólnopolska kampania „Łapki na kierownicę” – rozpoczęta… Dziś przed budynkiem Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku odbył się briefing poświęcony inauguracji tego przedsięwzięcia na terenie województwa podlaskiego, w którym udział wziął Zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku podkomisarz Dariusz Matynka. Inicjatywa ma za zadanie przeciwdziałać zagrożeniom w ruchu drogowym związanym z używaniem telefonu komórkowego podczas kierowania pojazdem, a wszystko - z myślą o poprawie bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego.

 5. MOTOCYKL NIE WYBACZA BŁĘDÓW!

  Bez wątpienia pogoda sprzyja motocyklistom. Na drogach możemy spotkać coraz więcej użytkowników jednośladów. Niestety wraz z jego rozpoczęciem dochodzi do zdarzeń z udziałem tej grupy użytkowników dróg. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę na drodze. Tylko 17 maja br. w wypadkach drogowych zginęło aż 15 osób, z czego 1/3 ofiar stanowili motocykliści.

 6. Kolejni pijani kierowcy w rękach kolneńskich policjantów

  Kolneńscy policjanci zatrzymali czworo pijanych kierowców. Rekordzistą, z wynikiem około 2,5 promila alkoholu w organizmie, okazał się 36-latek jadący renault.