KPP Kolno

Blok KWP

Ruch drogowy

 1. EUROPEJSKI DZIEŃ BEZ OFIAR ŚMIERTELNYCH NA DROGACH W POWIECIE KOLNEŃSKIM

  Wczoraj na terenie powiatu kolneńskiego przeprowadzone zostały działania pn. „EDWARD”. W głównej mierze miały one na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach. Obok realizacji zadań prewencyjno-kontrolnych, funkcjonariusze prowadzili akcje informacyjno-edukacyjne skierowane do wszystkich uczestników ruchu drogowego, w szczególności kierujących oraz pieszych. Inicjatywa została zorganizowana w ramach Obchodów Europejskiego Dnia Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach.

 2. PROJEKT EDWARD – 19 WRZEŚNIA 2018 R.

  Projekt Edward (European Day Without Road Death) – Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach – to działania organizowane pod patronatem Europejskiej Organizacji Policji Ruchu Drogowego TISPOL od 2016 roku. Ideą przewodnią projektu jest „wizja zero” - zero osób ciężko rannych i ofiar śmiertelnych wypadków drogowych w tym dniu na drogach Europy. Działania w ramach projektu EDWARD 2018 będą prowadzone przez policjantów z krajów europejskich w dniu 19 września (środa), w czasie Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

 3. Kontrola gimbusów szkolnych w ramach "Bezpiecznej drogi do szkoły"

  Kontrole gimbusów czy prawidłowość oznakowania dróg w okolicy placówek oświatowych - to tylko niektóre z działań jakie kolneńscy policjanci każdego roku podejmują w ramach programu „Bezpieczna droga do szkoły”. Wszystko po to, by zapewnić młodym mieszkańcom naszego powiatu bezpieczne pokonywanie codziennej trasy z domu do szkoły.

 4. POLICJANCI WYELIMINOWALI Z RUCHU DROGOWEGO KOLEJNYCH NIEODPOWIEDZIALNYCH KIEROWCÓW

  Kolneńscy policjanci, w miniony weekend, wyeliminowali z ruchu drogowego kolejnych nietrzeźwych kierujących. Niechlubnym rekordzistą okazał się kierowca mitsubishi, który prowadził samochód mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Jak się okazało posiadał on również aktywny zakaz sądowy prowadzenia pojazdów mechanicznych. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie wszyscy odpowiedzą przed sądem.

 5. POLICJANCI SPOTYKAJĄ SIĘ Z NAUCZYCIELAMI I KONTROLUJĄ GIMBUSY

  Kolneńscy mundurowi w ramach policyjnych działań "Bezpieczna droga do szkoły/domu", uczestniczą w spotkaniach z nauczycielami w trakcie odbywających się rad pedagogicznych. Policjanci kontrolują również gimbusy w celu zapewnienia bezpieczeństwa podróżującym uczniom w nadchodzącym roku szkolnym.

 6. POLICJANCI ZATRZYMALI PRAWO JAZDY ZA PRZEKROCZENIE PRĘDKOŚCI

  Policjanci z kolneńskiej drogówki, zatrzymali prawo jazdy kierującemu audi, który w obszarze zabudowanym przekroczył prędkość o ponad 50 km/h. Miejsce, w którym mundurowi dokonali pomiaru, zostało wskazane przez internautów na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.