OSZUŚCI "NA POLICJANTA" ZNOWU DZIAŁAJĄ - Aktualności - KPP Kolno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

OSZUŚCI "NA POLICJANTA" ZNOWU DZIAŁAJĄ

Data publikacji 30.05.2019

Oszuści „na policjanta” znowu działają. Wczoraj kolneńska Policja odnotowała kolejne usiłowania oszustwa. Mundurowi apelują o ograniczone zaufanie względem rozmówców telefonicznych, a także o rozsądek przy podejmowaniu szybkich decyzji finansowych.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kolnie odnotował wczoraj trzy usiłowania oszustwa metodą na tzw. „policjanta”, które miały miejsce na terenie Stawisk. Mężczyzna, podając się za funkcjonariusza, dzwonił  na numery stacjonarne i informował, że jeden z członków ich rodziny spowodował wypadek i by uniknąć odpowiedzialności karnej należy przekazać wskazaną kwotę pieniędzy w celu polubownego załatwienia sprawy. Na szczęście dzięki czujności i rozwadze osób do których dzwoniono nie doszło do oszustwa.

Policjanci apelują o rozwagę przy podejmowaniu szybkich decyzji finansowych i  weryfikowanie u członków rodziny historii usłyszanej przez telefon.

Mundurowi proszą też osoby młode, aby ostrzegały o zagrożeniu swoich bliskich: rodziców, babcie, dziadków.

W przypadku jakichkolwiek podejrzeń, a tym bardziej o zaistniałym fakcie stania się ofiarą oszusta, należy natychmiast poinformować Policję, dzwoniąc pod numer alarmowy 112.