„NARKOTYKI I DOPALACZE ZABIJAJĄ” INAUGURACJA PROGRAMU - Aktualności - KPP Kolno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„NARKOTYKI I DOPALACZE ZABIJAJĄ” INAUGURACJA PROGRAMU

Data publikacji 04.04.2019

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kolnie wraz z pracownikiem Sanepidu spotkali się z uczniami trzeciej klasy I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Kolnie. Spotkanie było inauguracją kampanii profilaktyczno - edukacyjnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji pod nazwą „Narkotyki i dopalacze zabijają”.

Spotkanie rozpoczęło się od zaprezentowania uczniom spotu promującego kampanię. Filmik nawiązuje treścią do tytułu akcji oraz hasła przewodniego: „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty”. Młodzież dowiedziała się o konsekwencjach prawnych oraz zdrowotnych sięgania po narkotyki i dopalacze. Wszystko po to, by zwiększyć świadomość młodych ludzi na temat zagrożeń związanych z zażywaniem substancji psychoaktywnych. To pierwsze z wielu spotkań, jakie odbędą w najbliższym czasie w ramach tego przedsięwzięcia.

Kampania „Narkotyki i dopalacze zabijają” ma charakter ogólnopolski. Organizatorem tego przedsięwzięcia jest Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Odbywa się ono w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka”.