SKUPOWAŁ BYDŁO. ZATRZYMALI GO POLICJANCI. - Aktualności - KPP Kolno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

SKUPOWAŁ BYDŁO. ZATRZYMALI GO POLICJANCI.

Data publikacji 16.01.2019

Policjanci z Kolna zatrzymali 23-letniego mieszkańca województwa świętokrzyskiego, który skupował od rolników bydło, za które nie płacił. Mężczyzna usłyszał w sumie 10 zarzutów. Za oszustwa, których się dopuścił i prowadzenie nielegalnej działalności gospodarczej odpowie przed sądem.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kolnie wspólnie z kryminalnymi zajmującymi się przestępczością gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, zatrzymali w ubiegły poniedziałek 23-letniego mieszkańca województwa świętokrzyskiego. Mężczyzna podejrzany jest o dokonywanie oszustw na szkodę rolników w powiecie kolneńskim i łomżyńskim. Swoją działalność przestępczą na Podlasiu rozpoczął w ostatnim kwartale ubiegłego roku. Odwiedzał właścicieli gospodarstw pod pretekstem skupu bydła. Za zwierzęta oferował dobre ceny z odroczonym terminem płatności. Skuszeni atrakcyjną finansowo propozycją rolnicy przystępowali do transakcji i odbierali faktury za sprzedane bydło. Do chwili obecnej żaden z nich nie otrzymał pieniędzy. Podejrzany oszukał swoje ofiary na ponad 170 tysięcy złotych. Wczoraj usłyszał 10 zarzutów w tym: 6 dotyczyło popełnienia oszustwa, 4 kolejne nielegalnego transportu zwierząt bez spełnienia wymagań weterynaryjnych. 23-latek przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów. Policjanci nadal ustalają kolejnych pokrzywdzonych w tej sprawie. Teraz mężczyzna będzie odpowiadał przed sądem. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.kolno.policja.gov.pl