PODSUMOWANIE AKCJI ZNICZ 2018 - Aktualności - KPP Kolno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

PODSUMOWANIE AKCJI ZNICZ 2018

Data publikacji 05.11.2018

Podczas tegorocznej akcji „Znicz” ze zdarzeń drogowych odnotowaliśmy tylko 5 kolizji. Kolneńscy policjanci prowadzili również działania profilaktyczne skierowane przede wszystkim do osób pieszych.

W minioną środę kolneńscy policjanci rozpoczęli na drogach naszego powiatu akcję „Znicz". Mundurowi dbali o bezpieczeństwo i porządek na terenie całego powiatu do niedzieli, gdzie w razie potrzeby służyli radą i pomocą. Policja w tym czasie prowadziła również działania profilaktyczne. Zwracano baczną uwagę na prawidłowe i bezpieczne zachowania wśród kierujących jak i pieszych. Przekazywano elementy odblaskowe przypominając o obowiązku noszenia ich w widoczny sposób oraz zachęcano do używania ich na terenie zabudowanym. Przechodniom, a zwłaszcza seniorom przekazywano ulotki i przestrzegano przed różnego typu oszustwami.

Zaangażowanie i wytężona praca policjantów podczas weekendowych działań usprawniała płynność w ruchu drogowym. Jednakże pomimo wielu apeli i ostrzeżeń doszło do pięciu kolizji, na szczęście niegroźnych. Niestety pomimo wielu apeli o rozwagę, nie zabrakło kierowców, którzy prowadzili pojazd na "podwójnym gazie". W trakcie działań zatrzymano ich czterech. Niechlubnym rekordzistą okazał się kierowca renault, który 01 listopada w gminie Mały Płock spowodował kolizję drogową - po badaniu okazało się, że ma około 2,30 promila alkoholu w organizmie. Zostało mu zatrzymane prawo jazdy. Za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie wszyscy czterej odpowiedzą przed sadem.

 

*wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji –  www.kolno.policja.gov.pl