"BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY" W TEORII I PRAKTYCE Z KOLNEŃSKIMI POLICJANTAMI - Aktualności - KPP Kolno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY" W TEORII I PRAKTYCE Z KOLNEŃSKIMI POLICJANTAMI

Data publikacji 28.09.2018

Kolneńscy policjanci prowadzą działania prewencyjne pod nazwą "Bezpieczna droga do szkoły". Dzisiaj zajęcia teoretyczno-praktyczne dotyczące prawidłowych zachowań na drodze odbyły się w Szkole Podstawowej w Lachowie.

Policjanci z Kolna kontynuują spotkania w ramach ogólnopolskiej akcji pn. „Bezpieczna droga do szkoły”. Mundurowi spotykają się z uczniami ze szkół podstawowych na terenie całego powiatu i omawiają zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Dzisiaj takie zajęcia zostały przeprowadzone z najmłodszymi uczniami Szkoły Podstawowej w Lachowie. Najpierw policjant z Wydziału Ruchu Drogowego szczegółowo omówił, jak zachowywać się na drodze, mając na uwadze zagrożenia, jakie mogą wystąpić podczas drogi do i ze szkoły. Dzieci uczestniczące w zajęciach, nie tylko miały możliwość zapoznania się z przepisami, ale przede wszystkim mogły zastosować je w praktyce. Po teorii, pod czujnym okiem policjanta - uczyły się, jak właściwie pokonać prawdziwe przejście dla pieszych. Policjanci przypomnieli również jak ważne jest używanie elementów odblaskowych również w terenie zabudowanym. Maluchy aktywnie uczestniczyły w zajęciach, utrwalając sobie prawidłowe nawyki komunikacyjne. Tego typu spotkania będą kontynuowane.

*wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji –  www.kolno.policja.gov.pl