"BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY" Z KOLNEŃSKĄ POLICJĄ - Aktualności - KPP Kolno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY" Z KOLNEŃSKĄ POLICJĄ

Data publikacji 13.09.2018

Trwa ogólnopolska akcja pn. „Bezpieczna droga do szkoły”. Podczas realizacji jej założeń kolneńscy policjanci pełnią służbę w rejonach szkół i przedszkoli, a także realizują szereg spotkań profilaktycznych z zakresu bezpieczeństwa najmłodszych. W głównej mierze omawiana jest tematyka bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Policjanci z kolneńskiej komendy, w celu zapewnienia należytego poziomu bezpieczeństwa uczniom powiatu kolneńskiego, prowadzą działania w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Mundurowi spotykają się z uczniami klas tzw. nauczania początkowego szkół podstawowych. Podczas prelekcji funkcjonariusze  Komendy Powiatowej Policji w Kolnie przekazują najmłodszym podstawowe zasady bezpieczeństwa. Dzieci z uwagą i entuzjazmem słuchają rad mundurowych, w szczególności jak należy zachowywać się na drodze, na przejściach dla pieszych. Funkcjonariusze przypominają również uczniom o obowiązku noszenia elementów odblaskowych poza obszarem zabudowanym, po zmierzchu. Podkreślają też konieczność obligatoryjnego zapinania pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem. Spotkania są również doskonałą okazją do przypomnienia najmłodszym numeru alarmowego oraz do zaprezentowania wdzięcznym słuchaczom radiowozu policyjnego.  Policjanci podkreślają, że tego rodzaju spotkania będą kontynuowane.

*wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji –  www.kolno.policja.gov.pl

.