POLICJANCI SPOTYKAJĄ SIĘ Z NAUCZYCIELAMI I KONTROLUJĄ GIMBUSY - Aktualności - KPP Kolno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

POLICJANCI SPOTYKAJĄ SIĘ Z NAUCZYCIELAMI I KONTROLUJĄ GIMBUSY

Data publikacji 31.08.2018

Kolneńscy mundurowi w ramach policyjnych działań "Bezpieczna droga do szkoły/domu", uczestniczą w spotkaniach z nauczycielami w trakcie odbywających się rad pedagogicznych. Policjanci kontrolują również gimbusy w celu zapewnienia bezpieczeństwa podróżującym uczniom w nadchodzącym roku szkolnym.

Kolneńscy policjanci, w trosce o bezpieczeństwo uczniów w nadchodzącym roku szkolnym, odwiedzają szkoły na terenie całego powiatu. Dzielnicowi biorą udział w radach pedagogicznych w trakcie których omawiają procedury postępowania nauczycieli w razie stwierdzenia czynu karalnego czy zachowań będących przejawem demoralizacji. Policjanci prowadzą również wzmożone kontrole w rejonach szkół. Sprawdzają oznakowanie na drogach oraz kontrolują gimbusy przewożące uczniów do szkoły. Podczas kontroli autokarów funkcjonariusze szczególną uwagę przywiązują do stanu technicznego pojazdów, wymaganego wyposażenia oraz trzeźwości kierowców. 

Policjanci przypominają i apelują, aby każdy pieszy wyposażony był w element odblaskowy. Zgodnie z przepisami każdy pieszy poruszający się po zmierzchu poza terenem zabudowanym, ma obowiązek używania elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych użytkowników drogi. 

*wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji –  www.kolno.policja.gov.pl