POLICJANCI ZATRZYMALI PRAWO JAZDY ZA PRZEKROCZENIE PRĘDKOŚCI - Aktualności - KPP Kolno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

POLICJANCI ZATRZYMALI PRAWO JAZDY ZA PRZEKROCZENIE PRĘDKOŚCI

Data publikacji 31.08.2018

Policjanci z kolneńskiej drogówki, zatrzymali prawo jazdy kierującemu audi, który w obszarze zabudowanym przekroczył prędkość o ponad 50 km/h. Miejsce, w którym mundurowi dokonali pomiaru, zostało wskazane przez internautów na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kolnie, wczoraj, na drodze krajowej nr 63, w miejscowości Borkowo, wyeliminowali z ruchu drogowego kierującego audi, który przekroczył dozwoloną prędkość. Mundurowi zatrzymali pojazd do kontroli drogowej w miejscu wskazanym przez internautów na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. 19-latek jechał w obszarze zabudowanym z prędkością 106 km/h, przekraczając tym samym dopuszczalną prędkość o 56 km/h. Mężczyzna natychmiast stracił prawo jazdy. Został on również ukarany mandatem karnym, a jego konto zasiliło 10 punktów karnych.

To kolejny przypadek wykorzystania przez kolneńskich mundurowych Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa jako narzędzia służącego poprawie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mundurowi apelują o ostrożną jazdę oraz dostosowanie prędkości do przepisów i warunków panujących na drodze. 

*wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji –  www.kolno.policja.gov.pl