Policjanci zatrzymali prawo jazdy kierowcy autobusu - Aktualności - KPP Kolno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali prawo jazdy kierowcy autobusu

Data publikacji 29.08.2018

Kolneńscy policjanci ruchu drogowego zarejestrowali wczoraj kamerą niedozwolony manewr kierowcy autobusu, w którym podróżowało piętnastu pasażerów. Mężczyzna stracił prawo jazdy, a za swoje nieodpowiedzialne zachowanie, 64 latek odpowie teraz przed sądem.

Wczoraj, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kolnie pełnili służbę na drodze krajowej numer 63 radiowozem wyposażonym w wideorejestrator. Około godziny 11.00 w miejscowości Borkowo, zauważyli jak kierowca autobusu wyprzedzał inny pojazd w rejonie skrzyżowania i na łuku drogi jednocześnie najeżdżając na linię podwójną ciągłą. 

Policjanci z "drogówki" natychmiast zatrzymali kierowcę do kontroli drogowej. Okazało się, że w autobusie jechało piętnastu pasażerów. Kierowca swój manewr tłumaczył tym ,że "goni go czas". 64-latkowi policjanci zatrzymali prawo jazdy. Za popełnione wykroczenia, które stwarzały realne zagrożenie dla przewożonych pasażerów kierowca odpowie teraz przed sądem.

*wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji –  www.kolno.policja.gov.pl

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 3.64 MB)