NIE DO KOŃCA „TRZEŹWY WTOREK” - Aktualności - KPP Kolno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

NIE DO KOŃCA „TRZEŹWY WTOREK”

Data publikacji 08.08.2018

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kolnie, w ramach przeprowadzonych wczoraj wojewódzkich działań pod nazwą „Trzeźwy wtorek”, przebadali pod kątem trzeźwości blisko 490 kierowców. Okazało się, że jeden kierujący zdecydował się wsiąść za kierownice pod wpływem alkoholu. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

Mając na względzie bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, eliminowanie z ruchu kierujących „po alkoholu”, a także w celu ograniczenia liczby zdarzeń drogowych, wczoraj funkcjonariusze z kolneńskiej drogówki sprawdzali trzeźwość kierowców. Przez cały dzień trwania działań, na drogach powiatu, zbadali trzeźwość blisko 490 kierowców. Niestety okazało się, że jeden z nich zdecydował się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu. 68-letni mężczyzna kierował seatem mając około 0,6 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Teraz za swoje nieodpowiedzialne postępowanie odpowie przed sądem. Tego typu działania będą kontynuowane.

*wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji –  www.kolno.policja.gov.pl