Działania policjantów ruchu drogowego - Aktualności - KPP Kolno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działania policjantów ruchu drogowego

Data publikacji 03.07.2018

Policjanci z kolneńskiej "drogówki", codziennie, w ramach działań pn. „Bezpieczne Wakacje" nadzorują ruch na drogach powiatu kolneńskiego. Głównym celem prowadzonych akcji jest poprawa bezpieczeństwa na trasach dojazdowych do miejsc letniego wypoczynku. Podczas kontroli drogowych policjanci sprawdzają m.in. prędkość, trzeźwość kierujących, a także sposób przewożenia pasażerów, zwłaszcza dzieci.

Od początku wakacji, na głównych ciągach komunikacyjnych przebiegających przez powiat kolneński, prowadzone są działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „Bezpieczne Wakacje”. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kolnie, patrolując drogi krajowe 61 i 63 sprawdzają, czy kierowcy przestrzegają obowiązujących przepisów ruchu drogowego. Mundurowi zwracają również uwage na sposób przewożenia pasażerów, w tym głównie dzieci oraz kontrolują stan trzeźwości kierujących. Podczas działań ujawniane są przypadki przekroczenia dozwolonej prędkości przez kierujących oraz brak zapiętych pasów, czy rozmowy przez telefon w trakcie jazdy. Przez całe wakacje nad bezpieczeństwem podróżujących i płynnością ruchu będzie czuwało więcej policjantów niż zazwyczaj, zarówno w radiowozach oznakowanych jak i nieoznakowanych.

Działania będą kontynuowane również na innych drogach regionu. A wszystko, na rzecz bezpieczeństwa.

*wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji –  www.kolno.policja.gov.pl

Ładowanie odtwarzacza...