O BEZPIECZEŃSTWIE NA PÓŁKOLONIACH - Aktualności - KPP Kolno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

O BEZPIECZEŃSTWIE NA PÓŁKOLONIACH

Data publikacji 29.06.2018

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kolnie spotkali się z uczestnikami półkolonii na terenie pow. kolneńskiego, gdzie przeprowadzili zajęcia dotyczące bezpiecznych wakacji.

Nadszedł czas wakacji dla wszystkich dzieci, na które jak same opowiadają czekali z niecierpliwością. Niektórzy spędzą wakacje w miejscu zamieszkania, pozostali wyjadą na zorganizowane kolonie i obozy, a także z rodzicami w różne regiony kraju i wycieczki zagraniczne. Niezależnie od miejsca, w którym dzieci będą spędzać czas wolny ważne jest aby znały zasady bezpieczeństwa, które uchronią je przed nieszczęśliwymi zdarzeniami. O tych zasadach podczas spotkania przypomnieli policjanci, udzielając wskazówek gdzie dzieciom nie wolno przebywać bez opieki dorosłych, jakie miejsca są bezpieczne do korzystania z wakacyjnych atrakcji, w jaki sposób zachować się w sytuacji zagrożenia. Podczas spotkań omówiono zasady bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania,podczas prac polowych,  podczas pobytu nad zbiornikami wodnymi, na terenach górskich, a także właściwego zachowania się w kontakcie z nieznajomymi.

*wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji –  www.kolno.policja.gov.pl