Bezpieczne wakacje z dzielnicowymi - Aktualności - KPP Kolno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczne wakacje z dzielnicowymi

Data publikacji 11.06.2018

Dzielnicowi z Posterunku Policji w Stawiskach uczestniczyli wczoraj w pikniku w Stawiskach i imprezie plenerowej "Biegi Wagów" w Grabowie. Rozmawiali z mieszkańcami o bezpieczeństwie ich dzieci w czasie wakacji . Mundurowi zorganizowali stoisko profilaktyczne oraz punkt informacyjny, gdzie osoby zainteresowane mogły zapoznać się z możliwościami i zasadami korzystania z nowego narzędzia Policji, tj. „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa”.

Wczoraj dzielnicowi z Posterunku Policji w Stawiskach  wzięli udział w pikniku organizowanym przez Szkołę Podstawowa w Stawiskach oraz imprezie plenerowej "Bieg Wagów" w Grabowie. W trakcie rozmów z uczestnikami funkcjonariusze omówili podstawowe zasady bezpieczeństwa nad wodą oraz w czasie zbliżających się wakacji. Mundurowi przypominali równiez o bezpieczeństwie dzieci w trakcie prac polowych - żniw. Odpowiadali też dzieciom na różne pytania związane ze służbą. Dużą radością dla najmłodszych była możliwość obejrzenia od środka radiowozu oraz sprzętu wykorzystywanego w codziennej służbie.

W czasie spotkania z mieszkańcami policjanci przedstawili założenia „Krajowej mapy zagrożeń bezpieczeństwa”, omówili sposoby korzystania z tego narzędzia oraz informacje jakie się tam znajdują. Mapa pomaga określić miejsca, na które mundurowi będą zwracać szczególną uwagę. Policjanci weryfikują sygnały o zagrożeniach tam nanoszonych, a jeśli informacje takie się potwierdzają, zostają wprowadzone na mapę.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.kolno.policja.gov.pl