„Bezpieczne wakacje” – spotkanie z policjantami - Aktualności - KPP Kolno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Bezpieczne wakacje” – spotkanie z policjantami

Data publikacji 08.06.2018

Policjanci z Kolna spotykają się z uczniami szkół powiatu kolneńskiego. Funkcjonariusze rozmawiają z dziećmi o bezpieczeństwie w czasie wakacji oraz o bezpiecznym wypoczynku nad wodą w ramach ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą”.

Kolneńscy policjanci z myśla o bezpieczeństwie w czasie wakacji aktywnie uczestniczą w różnego rodzaju spotkaniach i festynach. Wczoraj w Szkole Podstawowej w Czerwonem i Borkowie odbyły się prelekcje  z policjantami, której celem było kształtowanie prawidłowych zachowań oraz postaw wśród uczniów. Funkcjonariusze policji przypomnieli dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, prawidłowego przejścia przez jezdnię, omówili jak zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba lub gdy się zgubimy. Mundurowi przypomnieli uczniom zasady bezpieczeństwa podczas zabawy w domu i na podwórku. Szczególną uwagę poświęcili tematowi dotyczącemu bezpieczeństwu nad wodą. Przestrzegali przed korzystaniem z niestrzeżonych kąpielisk, rozpalaniem ognisk, organizowaniem zabaw w niebezpiecznych miejscach. Celem spotkania było przypomnienie uczniom podstawowych zasad bezpiecznego zachowania się nad wodą, czy na drodze, uwrażliwienie na różne niebezpieczeństwa  oraz kształtowanie wyobraźni. Zachęcali do wzięcia udziału w konkursie  "Zostań dzielnicowym Frankiem " oraz "Filmowy Przewodnik", szczegóły konkursu pod linkiem:

http://www.kolno.policja.gov.pl/po9/aktualnosci/52685,Kreci-mnie-bezpieczenstwo-nad-woda-konkurs-Filmowy-przeWODNIK.html